Preloader Image

Piesne na dobrú noc

Rešpektovaná hudobná a producentská dvojica prichádza s novinkou, na ktorej účinkuje domáca hudobná špička naprieč hudobnými žánrami. Na albume Piesne na dobrú noc pracovali Robert Pospiš & Martin Sillay niekoľko rokov. „Piesne noci, nočné piesne, uspávanky. Nie je dôležité ako ich nazveme. Toto sú naše Piesne na dobrú noc. Osobné. Desať skladieb / 41 minút. Naše autorské skladby sa miešajú s uspávankami, ktoré nás chytili svojou hĺbkou. Vždy sme boli pesničkári. Vždy sme hľadali piesne. Také, ktoré s nami budú putovať roky,“ objasňuje vznik nahrávky Robert Pospiš. Album Piesne na dobrú noc vychádza ako digitálny release a od dnes ho poslucháči nájdu v ponuke všetkých streamingových služieb. Začiatkom budúceho roka vyjde nahrávka aj ako LP nosič.

„Mali sme v hlavách nahrávku, ktorá by bola plná akustických nástrojov a pulzujúcich zvukov. Počet hostí sa vyvíjal postupne, až sme skončili pri najväčšom počte mien v našej diskografii. Z veľkej väčšiny ide o našich blízkych priateľov. Zvyšok tvoria osobnosti, s ktorými sme chceli spolupracovať už dlhšie a myslím si, že po tomto nahrávaní ich môžeme považovať za spriaznené duše,“ dodáva k očakávanej novinke Martin Sillay. Posledným autorským singlom dvojice Robert Pospiš & Martin Sillay bola pieseň List do vetra, ktorá sa objaví na poslednom albume Milana Lasicu. Pre nahrávku Básnenie zložili Pospiš & Sillay jedenásť autorských piesní na texty slovenských básnikov. Na ich najnovšom štúdiovom albume Piesne na dobrú noc účinkuje absolútna špička domácej hudobnej scény. Sopranistka Eva Šušková, flautistka Sisa Michalidesová, harfistka Mária Kmeťková, huslista a violista Miloš Valent, violončelista Roman Harvan aj akordeonista Roman Harvan. „Je to album, ktorý sme s Martinom nosili roky v našich hlavách. V Piesňach na dobrú noc sú ukryté naše osobné príbehy. Tie láskavé ale aj tie temné. Starý svet sa stretáva s tým novým a naopak. Tak vnímame hudbu, tak vnímame umenie. Veríme, že vás naše nové skladby chytia a budete sa k nim vracať. O to totiž ide. Tak vzniká vzťah k umeniu ako takému. Piesne na dobrú noc sa rodili roky. A malo to svoj význam. Potrebovali čas,“ dodáva Robert Pospiš. Autorom obalu je rovnako ako v prípade všetkých singlov nahrávky Jan Skaličan.

„V Piesňach na dobrú noc sú ukryté naše osobné príbehy. Tie láskavé ale aj tie temné. Starý svet sa stretáva s tým novým a naopak. Tak vnímame hudbu, tak vnímame umenie. Veríme, že vás naše nové skladby chytia a budete sa k nim vracať. O to totiž ide. Tak vzniká vzťah k umeniu ako takému. Piesne na dobrú noc sa rodili roky. A malo to svoj význam. Potrebovali čas,“ uzatvára Robert Pospiš. Album Robert Pospiš & Martin Sillay vychádza vo vydavateľstve Real Music House, za ktorým stoja obaja autori a producenti nahrávky.