Preloader Image

Polajka – Exodus

Sopranistka Eva Šušková, spevák Róbert Pospiš, gitarista Martin Sillay, violončelista Roman Harvan a akordeonista a klavirista Boris Lenko. Svojim prvým samostatným albumom Exodus chce originálne zoskupenie Polajka potvrdiť svoju silnú umeleckú a kreatívnu spätosť. Na svojom profilom albume sa súbor navyše predstavuje aj s čisto autorskou hudbou. Textovo sa Polajka na svojom debute opiera o básne velikánov poézie (John Donne, Arthur Rimbaud, Langston Hughes) a autorské texty Róberta Pospiša. Za pomoci intenzívnych textových podkladov chce Polajka reflektovať “vnútornú nervozitu“ súčasnej spoločnosti. Práve tento tvorivý prístup považujú hudobníci v problematike získavania nových poslucháčov “nemainstreamovej“ hudby za kľúčový. Spoločným menovateľom zdanlivo komplikovanej mozaiky je autorská hudba piatich hudobne mimoriadne aktívnych osobností domácej scény. Prirodzené spájanie rôznych hudobných svetov pretavila Polajka na nahrávke Exodus do ešte sugestívnejšej polohy. Album Polajka – Exodus vychadza vo vydavatelstve Real Music House.

Eva Šušková dodáva: „Je to naša – čisto subjektívna – reflexia na spoločenský vývoj, ktorá sa spolu s emóciami, čo sme si každý v čase nahrávania so sebou nosili, vzácne snúbila do niečoho mimoriadne silného. Až natoľko, že dodnes nevieme tie zvláštne momenty v štúdiu pochopiť. Neviem si predstaviť, že by sa podobný tvorivý génius mohol v budúcnosti zopakovať“.

Spoločným menovateľom zdanlivo komplikovanej mozaiky je autorská hudba piatich hudobne mimoriadne aktívnych osobností domácej scény. Prirodzené spájanie rôznych hudobných svetov pretavila Polajka na nahrávke Exodus do ešte sugestívnejšej polohy. Autorská tvorba v prepojení s autentickým poetickým jazykom. Polajka sa na svojom debutovom albume predstavuje ako suverénne zoskupenie s unikátnym hudobným výrazom.

Prípravy nahrávky Exodus zabrali viac ako 10 mesiacov. Aj tento fakt potvrdzuje, že pätica hudobníkov sa pustila na náročnú a intenzívnu tvorivú cestu. Album Exodus vznikal v štúdiu Real Music House a pod jeho zvukom a produkciou je podpísaná dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay. Výtvarnú stránku nahrávky mal na starosti ďalší člen zoskupenia, violončelista a výtvarník Roman Harvan. Audio video ku skladbe Píseň doplnil svojimi kresbami Daniel Pastirčák, videosupport mal na starosti Andrej Kolenčík.